Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego im. Bł. Ojca Gwidona
Strona głowna  /  Aktualności

Aktualności

1 listopada - ostatni dzień liści na drzewach. Gdy dmuchnie wiatr wszystkie opadną na plac zabaw na którym tak chętnie bawią się dzieci. Podziwiajmy ostatnie dni złotej polskiej jesieni.

 

 

 

 

 

 

 

 

3 listopada - w przedszkolu trwa przygotowanie do 11 listopada i w każdej sali rozbrzmiewają piosenki patriotyczne. Pojawiają się też w oknach pierwsze biało-czerwone dekoracje.

 

4 listopada - dziś przedszkole zostało zgłoszone do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11.

 

10 listopada - w przeddzień Święta Niepodległości w przedszkolu odbyły się uroczyste akademie w każdym oddziale dzieci. O godzinie 11.11 odśpiewano Hymn: Jeszcze Polska nie zginęła. Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na biało-czerwono.

 

11 listopada - Akcja "Skarpet para - dobro wyzwala" prowadzona w naszym przedszkolu przez lidera Nauczycielskiego Zespołu do spraw charytatywnych s. Weronikę Kanadys - została zakończona. Zebrano 50 par skarpet dla bezdomnych.

Dziękujemy Rodzinom, które przyłączyły się do akcji.

 

 

19 listopada - Uroczyste Pasowanie na przedszkolaka odbyło się dziś w najmłodszym oddziale. Dzieci z nauczycielami: s. Eligią Ryniak i s. Pią Kaczmarczyk przygotowały program artystyczny na który złożyły się piosenki, wiersze i zabawy. Po pasowaniu czerwonym ołówkiem przez dyrektora przedszkola każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i niespodzianki.

Gratulujemy dzielnym Przedszkolakom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


5 października - dziś zakończono akcję "Kredkobranie". Pani Kinga Skóra i s. Halina Szostek zapakowały wszystkie dary, które zostały zawiezione do centrum zbiórki. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, aby pomóc dzieciom z Kresów.

 

 

 

7 października - Wędrujący różaniec, Rodzinny różaniec, Łączy nas różaniec - trzy oddziały dzieci na trzy różne sposoby łączą się z rodzinami dzieci w październiku. Mimo pandemii chcemy czcić razem Maryję Królową Różańca Świętego, która ma dzisiaj swoje święto, odmawiając różaniec przez cały październik.

 

8 października

A to, że już jesień, widać na pracach plastycznych dzieci. Śliczne jeże i kolorowe drzewa królują na korytarzach przedszkola.

 

 

14 października - Dzień Nauczyciela, dzień wdzięczności wszystkim nauczycielom za towarzyszenie w poznawaniu świata, zdobywaniu mądrości i umiejętności potrzebnych do życia w prawdzie, życzliwości, dobroci i miłości. Dzień wdzięczności za prowadzenie duchowe i otwieranie oczu na Boga i Jego obecność.

 

10-25 października - W tym czasie odbywa się europejskie wydarzenie pod hasłem: Tydzień Kodowania – CodeWeek. W związku z tym miniony tydzień poświęcony był w każdym oddziale przedszkolnym aktywności dzieci związanej z kodowaniem, w tym z zagadnieniem gier planszowych. Nauczycielki oddziału III dziękują rodzicom, którzy wykonali ze swoim dzieckiem grę planszową i przynieśli ją do przedszkola. Zgromadzono bogaty materiał, który udostępniony będzie w formie wystawy.

 

16 października 

Z okazji 800-lecia Zakonu Ducha Świętego w Polsce powstał film o historii i dziełach prowadzonych przez siostry duchaczki. Film pt. W blasku duchackiego krzyża to wspólny projekt Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia i Studia Telewizyjnego Niedzieli.

W filmie biorą udział również dzieci z naszego przedszkola: Starszaki rocznik 2019/2020. Zapraszamy do obejrzenia: www.kanoniczki.pl.

 

16 października - Przedszkole bierze udział w XIII edycji programu "Kubusiowi Przyjaciele natury". To jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli i szkół podstawowych (kl. 1-3). Do tej pory w akcji wzięło udział już ponad 5 milionów dzieci.

 

 

21 października https://dzieciakimleczaki.pl/wp-content/uploads/2020/10/logonew.png- przedszkole zapisało się do udziału w bezpłatnym projekcie Polskiej Izby Mleka „Dzieciaki Mleczaki cz. I”.„Dzieciaki Mleczaki cz. I” to bezpłatna akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-6 lat), ich opiekunów oraz rodziców. Program jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

 

 

22 października - s. Weronika Kanadys odpowiedzialna w naszym przedszkolu za zespół do spraw charytatywnych zaprasza Rodziców do udziału w akcji: Skarpety dla bezdomnych organizowanej przez Caritas Gdańsk. Czemu nie?

Akcja trwa do 11 listopada.

 

 

 

 

 

26 października - Kolejny raz przedszkole bierze udział w akcji fundacji Nasz Dom pt.: Góra Grosza. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie. W naszym przedszkolu koordynatorem akcji jest pani Kinga Skóra.

 

30 października - W oddziale Starszaków Pani Kinga Skóra i s. Halina Szostek we współpracy z rodzinami przygotowały dla dzieci atrakcje z okazji nadchodzącego Dnia Wszystkich Świętych. Wszystkie dzieci przyniosły obrazki lub ilustracje przedstawiające swoich Patronów. Niektórzy, mając talent, namalowali świętego patrona: np.: św. Krzysztofa (ilustracja przygotowana przez starszą siostrę przedszkolaka). Każde dziecko przygotowało też prezentację swojego patrona i mogło ją wypowiedzieć przed innymi dziećmi. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dnia radości, tańca i smakowitego pczęstunku.

 

 


   31 sierpnia  - krótkie spotkanie adaptacyjne w małej grupie najmłodszych dzieci odbyło się dziś na przedszkolnym placu zabaw.

Dziękujemy Rodzicom za dobre przygotowanie dzieci.

 

1 września - dziś rozpoczęliśmy nowy rok w przedszkolu. Udało nam się przyjąć dzieci do sal w określonych wcześniej godzinach.

Życzymy wszystkim Dzieciom i Rodzicom dobrego i bezpiecznego roku.

 

3 września - dziękujemy wszystkim Rodzicom za sprawne dostarczenie do kancelarii przedszkola potrzebnych dokumentów. Dotarły już w całości dla każdej grupy z Wydawnictwa WSiP pakiety programu "Planeta dzieci" - wychowanie do wartości.

 

4 września - dodano nową podstronę "Ogłoszenia". Prosimy rodziców i opiekunów o zapoznawanie się z informacjami.

 

 

7 września - Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Akcji Kredkobranie, która jest ogólnopolską akcją charytatywną mającą na celu pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Akcję prowadzi krakowska Fundacja Ignatianum wraz ze Stowarzyszeniem Korzenie przy wsparciu środowiska Akademii Ignatianum w Krakowie.

Dary, w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów i wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów plastycznych, zbierane są do 30 września 2020 r.,  Akcję można też wesprzeć wpłatami pieniężnymi.  W październiku podarunki trafią do szkół polskich oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci na Białorusi, Ukrainie i Litwie.  Fundacja Ignatianum. Akcję w przedszkolu koordynują Pani Kinga Skóra i s. Halina Szostek.

 

 

A w przedszkolu ruszyła edukacja przez zabawę, śmiech, zabawy na podwórku, dobre jedzenie i... piękne kolorowe ślimaczki. Wesołe Maluszki w nowiutkich kamizelkach z logo przedszkola zdobyły pobliskie skrzyżowanie, Średniaki rozwijają się artystycznie, co widać po ślimaczku obok, a Starszaki bawią się w kodowanie. Wszystkie oddziały przeszły wewnętrzny kurs "Bezpieczny Przedszkolak" przy pomocy swoich nauczycieli. Przez wiele lat te zajęcia prowadzili dla nas Policjanci i Straż Miejska. Ruszyły też zajęcia dodatkowe z rytmiki z Panią Ewą Kros. A s. Pia uczy wszystkie dzieci o Panu Bogu. Taki piękny wrzesień.

 

24 września - w zakładce "Ogłoszenia" umieszczono informację o warsztatach dla rodziców.

 

28 września - W przedszkolu odbyły się bardzo ciekawe zajęcia o pszczołach w ramach projektu prowadzonego przez Małopolskie Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego.

Dziękujemy za ciekawe informacje i spotkanie "oko w oko" z żywymi pszczołami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  1 czerwca - Dzień Dziecka. Z powodu ograniczeń w kontaktach między grupami, każdy oddział obchodził święto w swojej sali. Atrakcją były bajki kukiełkowe nagrane przez nauczycieli oddziału I (s. Mariola, s. Oktawia i Pani Karolina) - Jaś i Małgosia i nauczycieli oddziału II (s. Halina, Pani Kinga, s. Kamila i s. Eugenia) - Czerwony Kapturek.

 

4 czerwca - Oddział III Starszaki: I miejsce w konkursie na film ukazujący działania w zakresie promocji zdrowego stylu życia w przedszkolu lub szkole w roku szkolnym 2019/2020 organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie w ramach VII edycji projektu "Czysta Małopolska". Film pt.: "Zdrowo i wesoło" przygotowały: s. Eligia Ryniak i s. Pia Kaczmarczyk. Gratulujemy!

 

8 czerwca - zakończono nabór uzupełniający do przedszkola. W oddziale I są jeszcze wolne miejsca dla dzieci 3 lub 4-letnich.

 

22 czerwca - Pożegnanie Absolwentów 2019/2020.

W przedszkolu są przygotowane "Słoneczniki" (styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj), można je odebrać przed wakacjami.

 

Przedszkole czynne do 15 lipca 2020.

 

  2 maja - decyzją Organu Prowadzącego, po konsultacji z rodzicami, przedszkole będzie nadal nieczynne do 24 maja 2020.

 4 maja - w przedszkolu trwają przygotowania do spełnienia wytycznych GIS. Nauczyciele w dalszym ciągu podejmują współpracę z rodzicami wykorzystując dostępne możliwości. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wysyłane zdjęcia. Przypominamy, że jeszcze można wziąć udział w tworzeniu Słonecznika na kwarantannie. Zdjęcia i refleksje prosimy wysyłać bezpośrednio na adres przedszkola dostępny na stronie.

 6 maja - dziękujemy dyrekcji Domu Harcerza przy ul. Lotniczej 1 w Krakowie, rodzicom przedszkolaków jak i absolwentów przedszkola za pomoc w prowadzeniu Okna Ojca Gwidona przy ul. Szpitalnej www.kanoniczki.pl

11 maja - s. Pia z s. ELigią przygotowały film na konkurs film ukazujący działania w zakresie promocji zdrowego stylu życia w przedszkolu w roku szkolnym 2019/2020  związany VII edycją projektu „Czysta Małopolska” organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Czekamy na wyniki!
12 maja - Gratulujemy Hani Pajdzik i Konstancji Kozłowskiej z grupy III zdobycia wyróżnień za prace plastyczne przygotowane na konkurs w MDK przy ul. Lotniczej 1: "Najpiękniejsze przysłowia polskie".
13 maja - w przedszkolu rozpoczęto przygotowania do przyjęcia dzieci (od 25 maja) zgłoszonych przez rodziców. Z wiadomych przyczyn liczba dzieci będzie ograniczona, a przedszkole będzie działać w rygorze higienicznym. Dokładne procedury zostaną przesłane rodzicom zgłoszonych dzieci.
14 maja - Rada Pedagogiczna zatwierdziła procedurę ochrony przed wirusem COVID-19 obowiązującą w naszym przedszkolu.
18 maja - Rodzice deklarujący pobyt dziecka w przedszkolu proszeni są o dostarczenie drogą mailową zaświadczeń o zatrudnieniu. Informacja została wysłana do zainteresowanych rodziców.
22 maja - dziś rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Rok temu wszystkie dzieci z przedszkola otrzymały Koronkę do Ducha Świętego. Wiemy, że niektórzy używają jej każdego dnia. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w Nowennę. Wszystko o Koronce - nawet w różnych językach, znajdziemy na stronie www.kanoniczki.pl w zakładce: Modlitwy i rozważania.
22 maja - dziś wszyscy rodzice, którzy zgłosili dziecko do przedszkola od 25 maja, otrzymali informacje i procedury obowiązujące w przedszkolu w czasie COVID-19. Została stworzona nowa lista dzieci uczęszczających do przedszkola, która obowiązuje od poniedziałku 25 maja.
25 maja - od dziś przedszkole czynne dla dzieci zgłoszonych przez rodziców. W przedszkolu funkcjonują 3 grupy. Każda może pomieścić 10 dzieci. Wszyscy rodzice dzieci zgłoszonych mają obowiązek zapoznania się i stosowania obowiązujących w przedszkolu procedur, które otrzymali pocztą. Podstawą korzystania z usuług przedszkola jest także podpisanie oświadczenia wysłanego pocztą.
26 maja - najlepsze życzenia dla wszystkich Mam. Modlimy się dziś za Was, Kochane Mamusie, razem z dziećmi.
                                Siostry i Panie z przedszkola
31 maja - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niech Duch Święty napełni nasze serca i zapali w nich ogień swojej miłości.

 

 

 

       Alleluja! Pan Zmartwychwstał!

        Prawdziwie Zmartwychwstał!

 

  Życzmy sobie nawzajem, aby żadne przeszkody i obawy nie pokonały w nas radości ze zmartwychwstania Pana Jezusa.

  Niech cieszy nas Słowo Ewangelii mówiące:

  - o ciężkim kamieniu, który został przesunięty,

  - o pustym grobie i pozostawionym całunie,

  - o łzach smutku, które stały się łzami radości,

- o niedowierzaniu apostołów i Zbawicielu, który przychodzi mimo drzwi zamkniętch.

Dzielmy się wzajemnie modlitwą i myślą pełną błogosławieństw.

 

Z darem modlitwy i pisankami wykonanymi przez Julię z zerówki w naszym przedszkolu.

                                                                      

                                                                        s. Adriana Anna Miś

                                                                       dyrektor przedszkola

 

 


Zdjęcie obok przedstawia stacje Drogi Krzyżowej wykonane w domu przez Asię z grupy Starszaków. Stacje mają nietypowe nazwy np. Samotność, Pocieszenie, Współczucie, Wyczerpanie...

 

1 kwietnia - zakończono I część naboru dzieci na rok szkolny 2020/2021. Wyniki naboru zostaną ogłoszone zgodnie z planem.

 

2 kwietnia - Powstaje "Słonecznik na kwarantannie". Wszyscy Rodzice otrzymali list z informacją i prośbą o przesyłanie zdjęć i refleksji do miesięcznika przedszkolnego.

 

3 kwietnia - Ogłoszono wyniki naboru. Można je sprawdzić w zakładce: "Nabór 2020/2021"

 

3 kwietnia - Dziękujemy za piękne zdjęcia i refleksje do "Słonecznika na kwarantannie". Czekamy na więcej.


2 marca - rozpoczął się nabór do przedszkola na rok szkolny 2020/21

3 marca - Zakończono akcję "Góra Grosza". W tym roku w naszym przedszkolu uzbieraliśmy aż 498,38 zł. Samych monet jednogroszowych było 3802. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do Akcji i wspomogli potrzebujące dzieci. Koordynatorem akcji była s. Pia Kaczmarczyk.

Drodzy Rodzice

 

Informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski, nasze przedszkole również będzie zamknięte.

 Zgodnie z decyzją Organu Prowadzącego przedszkole w dniu 12 i 13 marca będzie dyżurował jeden nauczyciel z dziećmi, których rodzice nie zdążą zorganizować opieki. Prosimy o zatrzymanie dzieci, w miarę możliwości, w domu.

Od poniedziałku do 25 marca przedszkole będzie nieczynne. Jeśli zostaną ogłoszone inne komunikaty, będziemy informować o pracy przedszkola na stronie internetowej.

 

 

Kraków, 11 marca 2020                      Anna Miś - dyrektor przedszkola

 

Informacja

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN przedszkole będzie nieczynne do dnia 10 kwietnia 2020 r.

Nauczyciele z oddziału III przesyłają rodzicom materiały do pracy z dziećmi na bieżąco.

Życzymy wszystkim Dzieciom i Rodzicom bezpieczeństwa i zdrowia.

Każdego dnia otaczamy modlitwą wszystkich związanych z naszym przedszkolem.

 

W związku z trwającym naborem informuję, że wnioski można składać do końca marca na adres e-mail:  przedszkole_ss.duchaczek_krakow@op.pl 

Obecnie nie przyjmuje się wniosków w wersji papierowej. Będą one jednak wymagane w późniejszym terminie.

 

Kraków, 21 marca 2020 r.                                                       s. Adriana Anna Miś

                                                                                               dyrektor przedszkola

 

 6 lutego - w każdym oddziale prowadzone są zajęcia o Założycielu Zgromadzenia Bł. Ojcu Gwidonie z Montpellier - u Maluszków uczą się o dobrych uczynkach, u Średniaków studiują historię życia podpierając się kolorowanką wydaną przez ESPe z tekstem Ewy Stadtmuller, u Starszaków planuje się występy teatru przedszkolaków dla osób starszych.

 

11 lutego - w przedszkolu odbyła się uroczystość bł. Ojca Gwidona Patrona Przedszkola. W programie: spotkanie z siostrami sprzed 800 lat, loteryjka i film o Ojcu Gwidonie. Dzieci otrzymały też tradycyjnie "Chlebki Ojca Gwidona" pieczone przez siostry, z sentencją: Chcę być dobry tak jak Ty, Ojcze Gwidonie, pomóż mi.

 

11 lutego -  w ramach obchodów 800-lecia, w duchu służby Ojca Gwidona, dzieci razem z siostrami: s. Eligią Ryniak i s. Pią Kaczmarczyk zaprosiły do przedszkola na przedstawienie o Założycielu Zakonu Ducha Świętego osoby starsze z grupy Czcicieli Ducha Świętego razem z ks. Stanisławem Wronką. Po występie Goście otrzymali słodycze oraz okolicznościowe laurki, a dzieci duże brawa.

11 lutego - ogłoszono Jubileuszowy Konkurs Wokalny o Duchu Świętym i Ojcu Gwidonie dla dzieci z przedszkola. Koordynatorem konkursu jest s. Halina Szostek CSS.

12 lutego - dziś kolejni goście w przedszkolu: Klub Seniora z Parafii Mariackiej z ks. wizytatorem Albertem Wołkiewiczem i s. Mileną Banaś CSS, opiekunką grupy. Dla gości przygotowano krótką historię przedszkola, które istnieje już 80 lat, występy dzieci i poczęstunek. 

13 lutego - Średniaki wybrały się z wycieczką do Muzeum Etnograficznego na zwiedzanie połączone z warsztatami edukacyjnymi pt.: "Zima".

18 lutego - Bóg rodzi się w naszych sercach przez cały rok! Dzieci z oddziału II - Średniaki, wybrały się dziś pod opieką s. Haliny, Pani Kingi i s. Kamili z Jasełkami do DPSu, gdzie wystąpiły odważnie w nowej scenerii przed liczną widownią.

19 lutego - wyniki rodzinnego konkursu "800 lat Zakonu Ducha Świętego w Polsce":

I miejsce - Alicja Wachowska 

II miejsce - Leon Płoskonka

III miejsce - Aleksandra Wójtowicz

Wyróżnienia: Maja Garbień, Jan i Tomasz Kowalscy, Laura i Franciszek Skóra

Nagroda Dyrektora Przedszkola: Milan Mistarz, Marianna Rogulska. Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze. Nagrody fundowało przedszkole z darowizn przekazywanych przez rodziców.

20 lutego - wszystkie dzieci uczestniczyły dziś - w Tłusty Czwartek - w zabawie karnawałowej.

25 lutego - dziś odbył się Konkurs Jubileuszowy "Veni Creator". Dzieci wykonywały piosenki z przedszkolnej Nutki dla Ducha Świętego. Jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce - Pola Nowak: "Lekki, łagodny"

II miejsce - Laura Skóra: "O Stworzycielu"

III miejsce Tymoteusz Jaworek: "Święty Duch, Boży Duch"

Wyróżnienia: Livia Kocik: "Ogniki" i Tobiasz Wróbel: "Kiedy Ojciec Gwidon"

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze. Nagrody fundowało przedszkole z darowizn przekazywanych przez rodziców.

26 lutego - dziś jest Środa Popielcowa. Wielki Post rozpoczęliśmy w kaplicy modlitwą i posypaniem głów popiołem.

27 lutego - średniaki zwiedziły dziś Muzeum Historyczne oraz uczestniczyły w ciekawych warsztatach pt.: "Przygoda ze sztuką".

 

 


 

    7 stycznia - przez przedszkole przeszedł Orszak Trzech Króli.

 

    8 stycznia - w przedszkolu trwają przygotowania do Uroczystości Dnia Babci i Dziadka.

 

    8 stycznia - Pan Prezydent Andrzej Duda objął patronatem honorowym Jubileusz 800-lecia pobytu Zakonu  Ducha Świętego na ziemiach polskich - www.kanoniczki.pl

 

9 stycznia - Starszaki w Teatrze Współczesnym na "Nowych przygodach Koziołka".

 

15 stycznia - Dzieci z grupy Starszaków: zespół i solistka wzięły udział w przesłuchaniach w II Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, które odbyły się w Przedszkolu Samorządowym nr 41 przy ul. Babińskiego w Krakowie. Do konkursu zgłosiło się 35 podmiotów: 17 zespołów i 18 solistów. Prezentacje oceniało jury: muzycy, kompozytorzy, wokaliści. Wyniki przesłuchania zostaną podane do wiadomości jutro.

Patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski, Przewodniczący Dzielnicy X- Maciej Nazimek oraz Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego. Patronat medialny pełni: RMF Classic, Bliżej Przedszkola. Sponsorami są: Dzielnica X Swoszowice, Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego, Rada Rodziców, Sekret Smaku, Cytusek, Kabanosik, Iglomen, Eurotrade.

16 stycznia - gratulacje dla Poli Nowak, która otrzymała II miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek w kategorii dzieci 5-6 letnich. Pola śpiewała kolędy z naszej "Nutki dla Dzieciątka Jezus": "Roztańczyły się gwiazdy" i "Gloria". W gali laureatów towarzyszyli jej: s. Pia Kaczmarczyk, która przygotowała Polę do występu oraz koledzy i koleżanka z zespołu przedszkolnego "Ładne kwiatki".

19 stycznia - dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w niedzielnej Mszy Świętej w czasie której pożegnaliśmy ks. Pawła. Po Mszy Świętej czciliśmy Przenajświętsze Oblicze Pana Jezusa z okazji święta Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego.

20 stycznia - występ Średniaków dla przedszkolaków, czyli próba generalna Jasełek.

20 stycznia - Występ Starszaków rozpoczął serię spotkań dzieci z Kochanymi Babciami i Dziadkami. Dzieci przedstawiły historię życia Założyciela Zakonu Ducha Świętego i zarazem Patrona Przedszkola bł. Ojca Gwidona z Montpellier. Scenariusz opracowała s. Eligia Ryniak

21 stycznia - występ Starszaków dla wszystkich przedszkolaków: Historia życia bł. Ojca Gwidona.

21 stycznia - Średniaki dla Babci i Dziadka - Jasełka.

22 stycznia - Maluszki dla Babci i dziadka - Jasełka.

23 stycznia - Mobilna Filharmonia w Przedszkolu: Z Nowym Rokiem tanecznym krokiem.

23 stycznia - Starszaki dla Rodziców: Historia Gwidona. Po przedstawieniu rodzinne kolędowanie i poczęstunek przygotowany przez rodziców.

27 stycznia - 7 lutego - Ferie zimowe w województwie małopolskim

31 stycznia - na stronie Internetowej w zakładce "Zapisy" umieszczono ogłoszenie o naborze na rok szkolny 2020 - 2021.