.
Strona głowna  /  O przedszkolu
O przedszkolu

Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego im. Bł. Ojca Gwidona mieści się przy ul. Lotniczej 4a w Krakowie. Przedszkole jest placówką publiczną, której Organem prowadzącym jest Zgromadzenie.

Patronem przedszkola jest Bł. Gwidon z Montpellier.
Siostry opiekują się dziećmi od 1940 roku: najpierw w domu zakonnym położonym przy przedszkolu, a od 1972 roku w budynku należącym do Zgromadzenia.

Przedszkole posiada III oddziały po 25 dzieci.
Oddział I – Maluchy (3, 4.latki).
Oddział II – Średniaki (4,5.latki).
Oddział III – Starszaki - Zerówka (5, 6.latki)
Każdy oddział prowadzi dwie nauczycielki: świecka i siostra zakonna. Nauczyciele pracują na zmiany: przed i po południu. W oddziale I, z najmłodszymi dziećmi, dodatkowo pracuje pomoc wychowawcza. W przedszkolu zatrudnieni są także nauczyciele zajęć dodatkowych ( Oferta Edukacyjna).

Przedszkole jest czynne od 1 września do 15 lipca, od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-16.30.
W ostatnich dniach sierpnia organizowane są dni adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych.
Przedszkole służy dzieciom również w czasie ferii i dni międzyświątecznych - zawyczaj wtedy jest jedna grupa łączona.
Bezpłatna podstawa programowa realizowana jest od godziny 8.00 do 13.00.
Pozostałe godziny są płatne: 1 zł od każdej rozpoczętej godziny.
Rodzice pokrywają także wyżywienie dziecka w przedszkolu. Przedszkole prowadzi kuchnię i stołówkę przedszkolną. Dzieci spożywają posiłki poza salą zabaw, w osobnej jadalni.

Przedszkole posiada plac zabaw dla dzieci z odpowiednim wyposażeniem.
Przedszkole prowadzi nabór od 1 do 31 marca.
Jeśli przedszkole posiada wolne miejsca, można zapisać dziecko 2,5.letnie lub spoza gminy także w ciągu roku.

Żeby dojść do przedszkola, należy kierować się od przystanku Narzymskiego do ulicy Nadbrzeżnej biegnącej wzdłuż rzeki Białuchy. Przy końcu ulicy trzeba skręcić w lewo.

Ostatnia aktualizacja: 2016-10-26