Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego im. Bł. Ojca Gwidona
Strona głowna  /  Jubileusz 800-lecia
Jubileusz 800-lecia

W roku 2020 Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego ochodzi uroczyście Jubileusz 800-lecia pobytu Zakonu Ducha Świętego w Polsce kanoniczki.pl

Przedszkole Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Krakowie przy ul. Lotniczej 4a włącza się w obchody Uroczystego Jubileuszu przez podejmowane działania.

 

Wrzesień 2019 - wszyscy rodzice otrzymali informację o obchodzonym Jubileuszu i zachętę do aktywnego uczestnictwa razem z dziećmi w Roku Jubileuszowym.

Wrzesień - Rada Pedagogiczna wzięła udział w warsztatch plastycznych przygotowujących plastelinową bazę dla filmiku z piosenką o Ocju Gwidonie. 

Wrzesień - Dzieci biorą udział w nagraniach filmu o Zgromadzeniu realizowanych przez wydawnictwo "Niedziela".

Październik - w przedszkolu wywieszono plakat przypominający Jubileusz 800-lecia

15 Października - Najstarsza grupa przedszkolaków wzięła udział w akcji "Dar na 100"  i przygotowała akademię: "Popołudnie z Janem Pawłem II" dla rodziców i dzieci. Jan Paweł II jeszcze jako kardynał Karol Wojtyła spotykał się z Siostrami Kanoniczkami Ducha Świętego na przestrzeni wielu lat ich posługi w Krakowie.

25 października - Starszaki wystąpiły z Akademią o Janie Pawle II w Szkole Podstawowej nr 45 im. Pauli Montal w Krakowie u Sióstr Pijarek

26 października - Siostry z przedszkola wzięły czynny udział  w uroczystym rozpoczęciu Roku Jubileuszowego w kościele pw. św. Tomasza Apostoła przy ul. Szpitalnej w Krakowie jako Chór Zgromadzenia.

Listopad 2019 - z okazji Jubileuszu 800 - lecia przedszkolny miesięcznik "Słonecznik" otrzymał okładkę z krzyżem duchackim stojącym na wysokim postumencie.

7 listopada - Najstarsza grupa rozpoczęła realizację projektu "Szlakiem duchackiego Zakonu". Celem projektu jest zapoznanie dzieci z miejscami związanymi z działalnością Zakonu Ducha Świętego w Krakowie. Szlak rozpoczął się wizytą na Prądniku Białym, gdzie w roku 1220 bp Iwo Odrowąż sprowadził duchaków i duchaczki.

Grudzień 2019 - przedszkole zamówiło okolicznościowy pendrve wizytówkowy z wpisanym w 800-lecie Zakonu 80-leciem istnienia przedszkola w Krakowie, dla personelu przedszkola.

Styczeń 2020 - na stronie Internetowej przedszkola umieszczono informacje o objęciu przez Pana Prezydenta Andrzej Dudę Patronatem Honorowym obchodów jubileuszowych. 

Styczeń 2020 - w przedszkolu ogłoszono rodzinny konkurs plastyczny "800 lat Zakonu Ducha Świętego w Polsce".

Styczeń 2020 - Z okazji Dnia Babci i Dziadka w najstarszej grupie przygotowano przedstawienie autorstwa s. Eligii Ryniak CSS o historii życia i powołania Założyciela Zakonu Ducha Świętego bł. Ojca Gwidona z Montpellier. Przedstawienie obejrzały wszystkie dzieci z przedszkola oraz zaproszeni Goście. Na rzecz Jubileuszu scenariusz został ubogacony wierszowaną informacją o Jubileuszu Zakonu, wypowiedzianą przez jedną z małych aktorek.

W oddziale Średniaków małe Dzieciątko Jezus w czasie "Jasełek" przyszło na świat w Domu Ojca Gwidona, który także pojawił się osobiście na scenie. Wszyscy goście otrzymali informację o Jubileuszu, patronacie honorowym, przyznanych przez Papieża Franciszka jubileuszowych odpustach oraz poproszeni o modlitwę w intencjach Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego.

Styczeń 2020 - W oddziale III odbyło się kolędowe spotkanie z rodzicami i dziećmi. Rozpoczęło się ono przypomnieniem Jubileuszu, przedstawieniem o Ojcu Gwidonie oraz śpiewem piosenek o Gwidonie.

6 lutego - w każdym oddziale prowadzone są zajęcia o Założycielu Zgromadzenia Bł. Ojcu Gwidonie z Montpellier - u Maluszków uczą się o dobrych uczynkach, u Średniaków studiują historię życia podpierając się kolorowanką wydaną przez ESPe z tekstem Ewy Stadtmuller, u Starszaków planują występy swojego teatru dla osób starszych.

11 lutego - w przedszkolu odbyła się uroczystość bł. Ojca Gwidona Patrona Przedszkola. W programie: spotkanie z siostrami sprzed 800 lat, loteryjka i film o Ojcu Gwidonie. Dzieci otrzymały tez tradycyjnie "Chlebki Ojca Gwidona" pieczone przez siostry z sentencją: Chcę być dobry tak jak Ty, Ojcze Gwidonie, pomóż mi.

11 lutego -  w ramach obchodów 800-lecia, w duchu służby Ojca Gwidona, dzieci razem z siostrami: s. Eligią Ryniak i s. Pią Kaczmarczyk zaprosiły do przedszkola na przedstawienie o Założycielu Zakonu Ducha Świętego osoby starsze z grupy Czcicieli Ducha Świętego razem z ks. Stanisławem Wronką. Po występie Goście otrzymali słodycze oraz okolicznościowe laurki, a dzieci duże brawa.

11 lutego - ogłoszono Jubileuszowy Konkurs Wokalny o Duchu Swiętym i Ojcu Gwidonie dla dzieci z przedszkola. Koordynatorem konkursu jest s. Halina Szostek CSS.

12 lutego - dziś kolejni goście w przedszkolu: Klub Seniora z Parafii Mariackiej z ks. Wizytatorem Albertem Wołkiewiczem i s. Mileną Banaś CSS opiekunką grupy. Dla gości przygotowano: krótką historię przedszkola, które istnieje już 80 lat, występy dzieci i poczęstunek.

11 lutego - ogłoszono Jubileuszowy Konkurs Wokalny o Duchu Świętym i Ojcu Gwidonie dla dzieci z przedszkola. Koordynatorem konkursu jest s. Halina Szostek CSS.

12 lutego - dziś kolejni goście w przedszkolu: Klub Seniora z Parafii Mariackiej z ks. wizytatorem Albertem Wołkiewiczem i s. Mileną Banaś CSS, opiekunką grupy. Dla gości przygotowano krótką historię przedszkola, które istnieje już 80 lat, występy dzieci i poczęstunek. 

19 lutego - wyniki rodzinnego konkursu "800 lat Zakonu Ducha Świętego w Polsce":

I miejsce - Alicja Wachowska 

II miejsce - Leon Płoskonka

III miejsce - Aleksandra Wójtowicz

Wyróżnienia: Maja Garbień, Jan i Tomasz Kowalscy, Laura i Franciszek Skóra

Nagroda Dyrektora Przedszkola: Milan Mistarz, Marianna Rogulska. Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze. Nagrody fundowało przedszkole z darowizn przekazywanych przez rodziców.

25 lutego - dziś odbył się Konkurs Jubileuszowy "Veni Creator". Dzieci wykonywały piosenki z przedszkolnej Nutki dla Ducha Świętego. Jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce - Pola Nowak: "Lekki, łagodny"

II miejsce - Laura Skóra: "O Stworzycielu"

III miejsce Tymoteusz Jaworek: "Święty Duch, Boży Duch"

Wyróżnienia: Livia Kocik: "Ogniki" i Tobiasz Wróbel: "Kiedy Ojaciec Gwidon"

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze. Nagrody fundowało przedszkole z darowizn przekazywanych przez rodziców.

 

 

 

 


Ostatnia aktualizacja: 2020-02-26